PS pezullon Kosta dhe Fatbardha Barjaban
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Komisioni i Garancive Statutore nė Partinė Socialiste, ka vendosur pezullimin e Fatbardha Barjaba nga ēdo pėrfaqėsim apo veprimtari politike e kėsaj partie si dhe pezullimin e Kosta Barjaba nga ēdo marrėdhėnie teknike dhe konsultative me Partinė Socialiste.

Vendimi ėshtė marrė sot paradite nė mbledhjen e Komisionit tė Garancive Statutore, tė zhvilluar me pjesėmarrjen e gjashtė anėtarėve tė tij, tė asistuar nga sekretari teknik.

Komisioni ka marrė nė shqyrtim kėrkesėn e bėrė nga Kryetari i PS-sė sė Tiranės, Saimir Tahiri, me objekt pėrputhshmėrinė me normat e Statutit tė veprimeve tė anėtares sė PS-sė, Fatbardha Barjaba.

Nė statutin e Partisė Socialiste, nė nenet 8, 9, 10, 11 pėrcaktohen tė drejtat, detyrat, parimet morale dhe masat pėr shkeljet etike dhe disiplinore tė anėtarit tė partisė.

Nga shqyrtimi i dokumentacionit tė deritanishėm si dhe sqarimet e dhėna nga Kryetari i PS-sė sė Tiranės, KGS ka vėrejtur se ekzistojnė dyshime tė arsyeshme dhe tė bazuara qė tregojnė se veprimet e anėtares sė partisė, Fatbardha Barjaba janė nė kundėrshtim me normat e mėsipėrme statusore, neni 11, pika 1/c dhe parimet e pėrgjithshme morale qė duhet tė karakterizojnė anėtarin e PS-sė, si dhe cenojnė rėndė normat shoqėrore dhe etikėn e sjelljes.

Kėto parime tė rėndėsishme morale dhe shoqėrore, pėrfaqėsojnė themelet mbi tė cilat ndėrtohet njė shoqėri demokratike dhe funksionon njė organizėm politik. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.