Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Nga Bregu tek Imami, zbardhen emrat që votuan kundër Bashës
Mbledhja e kryesisë së PD-së u shoqëruar me debate të vazhdueshme mes anëtarëve të saj.

Që në fillim të saj, grupi kundër Lulzim Bashës në PD, lexoi disa kërkesa që kërkonin ndryshimin e rendit të ditës.

Por pas këtyre kërkesave ka pasur debate të ashpra mes anëtarëve të kryesisë së PD-së, ata që mbështesin Bashën dhe ata që ishin kundër.

Në këtë votim u bënë publikë edhe anëtarët e kryesisë së PD-së që janë kundër Bashës dhe të atyre që ishin kundër, por duket se tani janë tërhequr nga pozicionet e para.

Votuan kundër Bashës:

Zana Guxholli

Majlinda Bregu

Valbona Mezini

Arben Imami

Tomorr Alizoti

Arben Skënderi

Endira Bushati

Belind Këlliçi

Gent Malko

Sherefedin Shehu

Jamarbër Malltezi

Abstenuan

Arben Ristani

Fatbardh Kadilli

Enno Bozdo /albeu.com/


Shtuar më 04/07/2017, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori