New York Times: Rama nuk jep shkaqet e largimit të Fatmir Xhafajt (FOTO LAJM)

Dorëheqja e ministrit të Brenshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj bëri bujë të madhe mëngjesin e sotëm.

Njoftimin për dorëheqjen e tij e ka bërë vetë kryeministri i vendit, Edi Rama ku ka treguar edhe misnitrin e ri, Sandër Lleshin.

Ndërkohë largimi i Fatmir Xhafajt është pasqyruar edhe në mediat e huaj ndër më prestigjozet.

Gazeta Neë York Times ka publikuar një raportim nga AP.

‘Kryeministri shqiptar tha se ministri i Brendshëm i vendit ka dhënë dorëheqjen. Duke shkruar në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama tha se ka pranuar dorëheqjen e ministrit Xhafaj, pa dhënë asnjë shpjegim.Më pas Rama nominoi Sandër Lleshin, një ish-zyrtar ushtarak, për postin në fjalë. Rama tha se Lleshi do të sjellë energji pozitive" shkruan Neë York Times.

Kujtojmë se Fatmir Xhafaj ende nuk e ka thënë fjalën e tij dhe pritet ta bëjë në orët në vijim. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2018, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori