Nesër regjistrohet "Bindja Demokratike", mësoni nëse do të jetë pjesë Hajdari
Nesër do të regjistrohet në gjykatë dhe më pas në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (që është afati i fundit) për vendoret e 30 qershorit, partia e re 'Bindja Demokratike' me kryetar Astrit Patozin.

Fillimisht u lakua emri i Rudina Hajdarit si kryetare e partisë, por vajza e Azem Hajdarit, aktualisht kryetare e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë e mohoi.
Shtuar më 22/04/2019, ora 19:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori