Nesër Rama përballë Palokës e Ristanit në Gjykatën e Lartë
Kryeministri Edi Rama do të jetë nesër përballë dy deputetëve të opozitës Edi Paloka dhe Arben Ristani në Gjykatën e Lartë, pas padisë për shpifje që kreu i qeverisë ka bërë ndaj tyre.

Seanca e parë Rama-Paloka u zhvillua javën e shkuar, ku kryeministri refuzoi pajtimin me kreun e grupit parlamentar të opozitës.

Procesi Rama-Ristani hapet në ora 10.00, ndërsa në ora 11:00 do të zhvillohet seanca e dytë për padinë ndaj Palokës.

Më 2 Mars kryeministri deklaroi se do të jetë i pranishëm në çdo seancë për t'u përballur me deputetët e opozitës që ai vetë ka paditur për shpifje. /albeu.com/
Shtuar më 08/03/2015, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori