Nesër priten reshje në të gjithë Shqipërinë
RESHJET

Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Berat, Korçë, Vlorë (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të jenë në formë shtrëngate .

TEMPERATURAT
Nesër (e enjte dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 17 °C
në vendet e ulëta: 7 / 19 °C
në vendet malore: 4 / 14 °C

Sot pasdite (e mërkurë dt.15) dhe nesër (e enjte dt.16) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë territorin.

ZJARRET NË PYJE
----------------------
Sot pasdite (e mërkurë dt.15) dhe nesër (e enjte dt.16) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Shtuar më 15/05/2019, ora 23:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori