Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete
Pëlqej
Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit.

Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mori frymën do të tërhiqet nga Shqipëria duke nisurb nga nesër.

Vala e te nxehtit terhiqet te premten nga territori duke sjelle 7 – 8° RENIE te temperaturave ne te dy vlerat ekstremale ditore”- njofton Meteoalb.

Parashikimi

Paraditja mbetet me kthjellime ne territor por pjesa e dyte e dites sjell vranesira ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit edhe TE ENJTEN nuk pritet te sjellin ndryshime te ndjeshme, duke ruajtur maksimumet prej 32°C ne zonat malore, ne vlerat 36 – 37°C ne bregdet dhe zonat e uleta por Shkodra dhe zona ndermjet Shkumbinit dhe Vjoses do te ngjitet ne 38 – 39°C.

SHFAQET mundesia per shira te perkohshem ne pjesen e dyte te se shtunes (dt.12 gusht 2017) por JO ne te gjithe territori. Shira sporadik priten në pjesën veriore dhe veri-lindore në qytete si Kukësi dhe Peshkopia. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2017, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori