Nëse supermarketet e farmacitë kanë rritur çmimet prej koronavirusit, denonconi në këtë numër!
Ditën e sotme Rama paralajmëroi marrjen e masave, kundrejtë të gjitha supermarketeve apo farmacive që rrisin çmimet në këtë situatë emergjente që ndodhet vendi.

Këtë paralajmërim të kryeministrit e ka çuar me tek ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, e cila në një postim në facebook ka postuar një numër telefoni ku qytetarët mund të ankohen.

Njoftimi:

Nëse konstatoni rritje çmimesh të panatyrshme, telefono pa pagesë 0800 14 14”, shkruan Denaj.

Teksa publikon numrin e telefonit, Denaj thekson se kjo nuk është koha për abuzim, por për bashkëpunim.

“Kjo nuk është kohë për të abuzuar, por është koha për solidaritet dhe bashkëpunim.

Mbrojtja e konsumatorit është prioriteti ynë.
Shtuar më 13/03/2020, ora 19:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori