Neritan Ceka jep dorëheqjen nga PAD
Kryetari i Partisë Aleancaq Demokratike, Neritan Ceka, ka dhënë dorëheqjen. Largimi i zotit Ceka nga PAD u bë për shkak se së shpejti ai do të drejtojë një institucion akademik dhe shkencor, detyrë e cila nuk e lejon të jetë njëkohësisht edhe kryetar partie.

PAD, që prej vitit 2005">2005 është pjesë e mazhorancës dhe prej shumë vitesh është edhe këshilltar pranë kabinetit të kryeministrit Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2011, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori