Nëna nga Pogradeci i lutet shtetit: Më kthe 5 nipat nga Siria
Shumë fëmijë shqiptarë kanë mbetur nëpër kampet e Sirisë.

Një nënë nga Pogradeci në moshë të thyer i lutet shtetit shqiptar ti kthejë në shtëpi djalin që ka dy vite që nuk e sheh dhe 5 fëmijët e tij.

"I lutem shtetit të na kthejë fëmijët. Kam dy vjet që nuk i shoh", tha Asije Shuli.

Ajo gjithashtu tha se ai fëmijët të moshës, "një 17, një 13, një 6, një 3 dhe një 2 vjeç, ndaj edhe i bëri edhe një herë thirrje shtetit që ata të rikthehen. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2019, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori