EMRAT/ Nëna me dy vajzat kryen vetëvrasje, detajet tronditëse nga ngjarja në Tiranë
Nëna me dy vajzat kanë tentuar të vrasin veten në Tiranë. Nga kjo ngjarje tragjike, ka humbur jetën nëna dhe njëra nga vajzat.

"Paraprakisht nga veprimet e para hetimore dyshohet se janë vetëflijuar..."-njofton policia e Shtetit.

Në banesë janë gjetur shtetësja Zhaneta Josifin, 56 vjeçe dhe vajza e saj Anisa Josifi, 30 vjeçe, ndërsa vajza tjetër Blerta Josifi, rreth 34 vjeçe, është dërguar në spital, në gjendje të rëndë shendetësore.

Në banesë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikses dhe pasi kanê hapur derën, kanë gjetur pa shenja jete shtetasen ZH.J., 56 vjeçe dhe vajzën e saj A.J., 30 vjeçe, ndersa vajza tjetër B.J, rreth 34 vjeçe, është dërguar në spital, në gjendje të rëndë shendetësore.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.07.2020, shtetasi S.F, ka njoftuar në Komisariatin e Policisë nr 6 se në rrugën "Hamdi Cenoimeri", motra e tij nuk i përgjigjej në telefon dhe nuk i hapte derën e banesës.

Në banesë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikses dhe pasi kanê hapur derën, kanë gjetur pa shenja jete shtetasen ZH.J., 56 vjeçe dhe vajzën e saj A.J., 30 vjeçe, ndersa vajza tjetër B.J, rreth 34 vjeçe, është dërguar në spital, në gjendje të rëndë shendetësore.

Paraprakisht nga veprimet e para hetimore dyshohet se janë vetëflijuar .

Grupi hetimor i përbërë dhe nga dy ekspertë të mjekësisë ligjore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shtuar më 02/07/2020, ora 20:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori