Nëna e Florencit rrëfen bisedën e fundit me të: Nuk ka pasaportë, telefonin ia kanë fshehur
Laureta Beqiri, nëna e Florenc Beqirit, 23-vjeçarit nga Shkodra, ka folur në kulmin e dhimbjes së saj për fatkeqësinë që u ndodhi.

Nëna e viktimës tregon se ka folur me të birin në 8 dhjetor 2017 për herë të fundit.

“Dyshoj se Florencin e ka vrarë policia franceze,” është shprehur gruaja duke treguar se ai ka kishte qendruar një muaj në burg në Marsejë.

Në bisedën e fundit me djalin, ai i kishte treguar se do të kthehej brenda 2-3 ditësh.

"Herën e fundit që folëm tha, jam i burgosur dhe pres që pas dy-tre ditësh do të na dërgojnë drejt Shqipërisë. Ju duhet të dini se djali ka shenja dhune. Është i prerë në fyt me tel dhe në mishin e tij, në trup bashkëshorti i ka gjetur copa teli, që do të thotë se e kanë shpuar dhe dhunuar. Edhe pasaportën ia kanë fshehur Florencit, sepse nuk e ka, ndërsa rrobat ia kanë hedhur në banjë dhe aty i ka gjetur bashkëshorti im, dhe telefonin nuk e ka", shprehet Laureta. /albeu.com/Shtuar më 25/12/2017, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori