Nën ujë e pa shpresë, pamje të frikshme nga Shkodra (FOTO LAJM)

Pëlqej
Përmbytjet në Shkodër vazhdojnë të jenë një problem i rëndë për të cilin kërkohet ndërhyrja e qeverisë.

Mësohet se si pasojë e rritjes së nivelit të ujit, Ujësjellës – Kanalizime Shkodër është detyruar që të stakojë stacionin e pompave në Trush, i cili furnizon me ujë të pijshëm Velipojën.

Uji ka përmbytur disa nga pompat dhe panelet elektrike. Stakimi është bërë në mënyrë që të mos dëmtohet i gjithi.

Punëtorët po punojnë për ngritjen në lartesi të pajisjeve që të shpëtohet sa më shumë të jetë e mundur. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori