Në Shqipëri krijohen grupe terroriste për autonominë e Vorio-Epirit
Në jug të Shqipërisë po ngrihen grupe terroriste për çlirimin e Himarës, Sarandës, Derviçanit, Dropullit, Jargucatit, Dhërmiut, Qeparoit dhe disa fshatrave që sipas tyre duhet të jenë autonome nga shteti shqiptar.

Duke iu referuar një shkrimi të opozita.com, kreu i AK-së Kreshnik Spahiu shkruan në faqen e tij zyrtare në Facebook, se organizata është fotografuar në një nga bazat e saj ilegale në afërsi të Dhërmiut zona elektorale e deputetit Edi Rama.

Dyshohet se grupi terrorist financohet nga lobistët për pavarësinë e VorioEpirit dhe kanë shpallur platformën për autonomi. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2014, ora 11:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori