Nė Shqipėri, 186 veteranė tė UĒK-sė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės Jakup Krasniqi, zhvilloi sot njė takim me delegacionin e Shoqatės sė Veteranėve tė UĒK-sė nga Shqipėria, tė kryesuar nga Rabije Myrta.Myrta, pasi falėnderoi kryekuvendarin pėr kėtė pritje, foli pėr aktivitetet e Shoqatės, me theks tė veēantė pėr ēėshtjen e evidencimit tė dėshmorėve, invalidėve dhe veteranėve tė luftės sė UĒK-ės nga Shqipėria. Ajo theksoi se nė kėtė listė janė regjistruar 186 veta, por ka kėrkesa qė tė regjistrohen edhe mė shumė njerėz, pa marrė parasysh kontributin qė ėshtė dhėnė nė luftė.


Ndersa Krasniqi theksoi se kjo ēėshtje kėrkon zgjidhje institucionale, nė mes dy qeverive, tė Kosovės dhe tė Shqipėrisė,duke theksuar njėherėsh se nė Kosovė, ekziston njė komision pėr ēėshtjen e pjesėmarrėsve tė luftės. Ėshtė momenti, tha ai, qė ky vit tė pėrmbyllė ēėshtjen e listave tė tė gjitha kategorive tė pjesėmarrėsve tė UĒK-ės. Nė kėtė vėshtrim ai tha se do tė angazhohet qė kjo ēėshtje tė gjejė zgjidhje ligjore e institucionale. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2013, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.