Në Prishtinë takohen negociatorët kosovarë, në Durrës diskutohet për komunitetet
Albeu.com
Sot mblidhet delegacioni i Kosovës për status, për të diskutuar për disa tema aktuale me të cilat do të përballen negociatorët gjatë ditëve të ardhshme.Tema më urgjente përkon me vizitën e nesërme në Prishtinë të Albert Rohanit zëvendësit të Marti Ahtisarit, si me takimin e radhës të përfaqësuesve shqiptarë e serbë në Vjenë.


Njëherësh, Përfaqësues shqiptarë dhe serbë mblidhen për herë të parë në Durrës, për diskutimin e çështjeve me të cilat përballen komunitetet në Kosovë, përfshirë edhe decentralizimin. rtk
Shtuar më 27/03/2006, ora 11:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori