Në Ohër sot takohen kryeministrat e Maqedonisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi
Albeu.com
Kryeministrat e Maqedonise, Shqiperise dhe Malit te Zi do te takohen sot ne Oher, ku do te diskutojne per bashkepunimin dypalesh dhe rajonal, si parakusht per zhvillim te rajonit dhe afrimin e tij ne integrimin evropian dhe euroatlantik.Sic behet e ditur gjate ketij takimi, kryeministrat Buckovski, Gjukanovic dhe zevendeskryeministri shqiptar Namik Dokle do te theksojne angazhimin e te tre vendeve per promovim te perbashket te projekteve rajonale, posacerisht per ndertimin e Korridorit te 8 dhe te 10, si dhe formimin e tregut rajonal te energjetikes dhe formimin e Bashkesise Energjetike ne Evropen Juglindore, me qellim te lidhjes se rajonit me vendet e Bashkimit Evropian.
Shtuar më 10/05/2005, ora 17:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori