Ne Maqedoni veprojne agjente serbe
Albeu.com
Nje numer i madh agjentesh serbe operojne ne Maqedoni nen petkun e profesioneve te ndryshme si biznesmene, gazetare dhe diplomate. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave shumica e agjenteve kane vepruar edhe ne kohen e regjimit te diktatorit Sllobodan Milloshevic.
Fakti ne fjale ka alarmuar tej mase diplomatet perendimore ne Shkup, te cilet kane theksuar se keta agjente duhet te lene menjehere vendin.

“Ata kane nje mision te caktuar qe ka per qellim vetem destabilizimin dhe krijimin e nje imazhi negativ per shqiptaret”, ka deklaruar nje diplomat perendimor.
Shtuar më 26/08/2009, ora 22:51
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori