Në krye Rudina Hajdarin, zyrtarizohet opozita e re
Ditën e sotme në seancen e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë nga ana e deputetëve janë krijuar dy grupe të reja paralmentare nga PD dhe LSI.

Grupi i PD-së do të kryesohet nga Rudina Hajdari, ndërsa deputetët e dalë nga radhët e LSI-së do të vetëshpallen të pavarur dhe do të kryesohen nga Nimet Musaj.

Ky i fundit ishte pjesë e listave të LSI-së në qytetin e Fierit, ndërsa duket se për shkak të përjashtimit që iu është bërë nga Lëvizja Socialiste për Integrim, janë detyruar që të krijojnë grupimin e të pavarurve.

Deri më tani në Kuvend janë 102 deputetë, ndërsa të tjerë emra kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në Kuvend.

Grupi parlamentar demokrat
Rudina Hajdari-kryetare
Myslim Murrizi
Korab Litra
Arben Elezi
Arlind Çaçani
Halit Jakimi
Alban Zeneli

Grupi i deputetëve të pavarur
Nimet Musai-kryetar
Edlira Hyseni
Enver Roshi
Ralf Gjoni
Ediola Braha
Ylli Shehu
Aurora Mara /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2019, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori