Në këto zona nuk do të ketë ujë në Tiranë
Përmbytjet kanë dëmtuar nënstacionin elektrik të Kasharit dhe siç njofton “Ujësjellës-Kanalizime Tiranë”, edhe stacionet e pompimit të Bërxullit, Laknasit janë përkohësisht janë funksionit për shkak të mungesës së energjisë elektrike.

Nga reshjet e dendura është krijuar turbullirë edhe në liqenin e Bovillës, duke e nxjerrë impiantin jashtë funksionit.

Për pasojë në këto zona do të ketë kufizime të furnizimit me ujë:

1.Kinostudio
2. Xhamlliku
3. Allias
4. Pazari i Ri
5. Rr. “5 Maji”
6. Laprakë
7. “Rruga e Kavajës”
8. “Rruga e Durrësit”|
9. Zona e “Vasil Shanto”
10. Yzberisht /albeu.com/
Shtuar më 01/12/2017, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori