Në këtë qytet nuk lejohet përdorimi i rrjeteve sociale
Pëlqej
Qeveria e qytetit të Sri Lanka në Azinë Jugore ka vendosur mbylljen e rrjeteve sociale si Facebook, WhatsApp, Instagram dhe Viber.

Kjo në një përpjekje për të shuar grindjet etnike në vend.

Autoritetet e Sri Lanka kanë njoftuar se njerëzit po përdornin mediat sociale për të nxitur dhunën ndaj pakicës myslimane.

Në këtë qytet, dhuna ka filluar që në luftën civile dhe vazhdon të jetë prezente dhe në ditët e sotme. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori