Në Kalanë e Himarës valëvitet flamuri grek
Në Kalanë e qytetit të Himarës valëvitet flamuri grek.

Pas debateve historike që kanë përfshirë deri edhe parlamentin për çështjen e etnicitetit të grekëve në jug, duket se grekët në jug s'e kanë problem të ngrenë dhe flamurin kombëtar të Greqisë.

Duhet kujtuar se një shqiptar në Greqi, do ta kishte tejet të vështirë të mund të valëviste një flamur shqiptar në tokën helene. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 15:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori