Ndryshon udhëzimi për lojërat e fatit
Ministria e Financave ka ndryshuar udhëzimin për hapjen e pikave të lojërave të fatit.

Me synim për të shmangur mospagesën e detyrimeve të prapambetura, Ministria e Financave ka bërë një ndryshim në udhëzimin për procedurat e hapjes së lojërave të fatit.

Ndryshimi saktëson se hapja e lojërave të fatit, basteve sportive, kazinove elektronike dhe bingove tradicionale, vetëm pasi në organet përkatëse të paraqitet edhe vërtetimi për shlyerjen e detyrimeve tatimore. /albeu.com/

Shtuar më 29/07/2015, ora 11:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori