Ndryshojnė rregullat e punėsimit nė administratė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qeveria ka ndryshuar rregullat e miratuara nė vitin 2000 pėr punėsimet nė administratėn publike. Tashmė njė person qė do tė kėtė titullin 'doktor' do tė marr pikėt maksimale nė provimin me gojė.

Sipas vendimit do tė jenė 70 pikė pėr testin me shkrim, 10 pikė pėr pėrvojėn nė punė tė kandidatit dhe kualifikimet afatshkurtra, 12 pikė pėr diplomėn e programeve "Studime specializuese afatgjata", specializimet apo kualifikimet postmaster apo tė barasvlefshme me to, sipas legjislacionit tė arsimit tė lartė dhe njohjes, rast pas rasti, nga Ministria e Arsimit dhe Shkencės dge 8 pikė pėr aftės tė veēanta profesionale. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2012, ora 19:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.