Ndryshimi i emrit të komunës Liqenas, opozita kundër
Komisioni i Ligjeve
Disa komuna si Paskuqani, Miloti apo Shëngjini nuk po arrijnë të marrin me ligj statusin e bashkive, ndonëse përmasat e tyre i kanë arritur. Socialistët thonë se vendi ka nevojë për një ndarje të re administrative territoriale, dhe ligji nuk mund të ndryshojë në prag të zgjedhjeve.

Nuk ishte ky rendi i ditës në Komisionin e Ligjeve, por opozita e përdori si argument për t’u refuzuar për të dytën herë banorëve të Liqenasit të Korçës dëshirën që fshatin e tyre ta thërrasin Pustec edhe zyrtarisht. Demokratët thanë se nuk ka ngjashmëri mes dy nismave.


Fshati banohet nga pakicë maqedonase dhe vazhdojnë ta thërrasin me emrin e vjetër. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2013, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori