E FUNDIT/ Zhbllokohet supersfida, Barcelona-Sevilla (VIDEO)
Ndotja, kodet e gjelbra do të zbatohen ne çdo investim
Kodet e gjelbra do të zbatohen ne çdo investim privat, publik dhe kjo do arrihet në bashkëpunim me institucionet e tjera jashtë bashkisë. Kështu u shpreh kryebashkiaku Basha gjatë fjalës së tij në ‘Kuvendin Mjedisor të Tiranës, 2013’ ku nënvizoi se aparaturat e OBSH-së do të bëjnë të mundur uljen e grimcave të dëmshme të ajrit.

Basha u shpreh gjithashtu se po bëhen përpjekje për të përballuar sfidat me të cilat përballet mjedisi. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2013, ora 14:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori