Ndoka i përgjigjet me ironi Ramës: Je tren rrangallë!
Lidhur me situatën politike në vend, ka reaguar dhe kryetari i PDK, Nard Ndoka, i cili është shprehur se Edi Rama është një “tren rrangallë”, ndërsa shton se Rama është braktisur nga qytetarët dhe se ka vetëm mbështetjen e oligarkëve.

Sipas kryetarit të PDK vetëm opozita po i del “zot” Shqipërisë dhe qytetarëve të saj.

“Edi Rama, je tren rrangalle, i boshatisur nga njerezit dhe i mbushur me kriminele e oligarke, që ke dalë nga shinat! Fundi yt dihet..!

Opozita po i del për Zot vendit dhe qytetarëve.✌️”-ka shkruar Ndoka.

Reagimi i kreut të PDK vjen pas deklaratës së Ramës i cili iu përgjigj opozitës, duke thënë ;

Unë kam në dorë të shkaktoj tërmete artificiale, por jo t’i parandaloj kur ato ndodhin diku tjetër.

Është njësoj si një karrocë me kalë t’i thotë një treni hap krahun”.
Shtuar më 02/10/2019, ora 18:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori