Ndodh edhe kjo! Rama harron të bëjë betimin (VIDEO)
Pëlqej
Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta, i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Ajo që u vu rë e sotme. Ndërsa Meta u pa të ishte më i buzëqeshur me ministrin Pandeli Majko. /albeu.com/qysh në fillim, ishte firmosja e kryeministrit pa e vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa zv/kryeministrja dhe të gjithë ministrate tjerë, para se të firmosnin, kanë thënë ‘betohem’, duke vendosur dorën mbi Kushtetutë.

Një tjetër detaj që ra në sy është fakti se Presidenti Meta u ndal më gjatë në fotografimin me zv/kryeministren Senida Mesi, të cilit i hapi edhe librin e betimit dhe pozuan para kamerave. Teksa kjo e fundit u pa të kishte emocione gjatë hedhjes së firmës.

Ndërsa në rradhë pas saj vinte ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ai u pa të largohej shpejt nga Meta, me të cilin nuk qëndroi gjatë për tu fotografuar.
Përfaqësues të PD dhe LSI kanë munguar në ceremoninë
Shtuar më 13/09/2017, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori