Ndiqni LIVE ceremoninë e çmimeve Nobel, a do të fitojë Kadare?
Sot do të jepen dy çmime Nobel në letërsi, ndikuar nga skandali seksual që shtyu me një vit ceremoninë e 2018-s.

Ndër të preferuarit janë Margaret Atëood, autore e The Handmaid’s Tale, poetja Anne Carson, romancierja Maryse Conde, autori japonez Haruki Murakami dhe shkrimtari nga Kenia, Ngugi wa Thiong’o.

Por të gjithë në Shqipëri po shpresojnë që fitues të jetë Kadare.

Ndërkohë në këtë link mund të ndiqni LIVE ndarjen e cmimeve Nobel që sapo ka nisur.

https://www.youtube.com/ëatch?v=T4osurAgmjQ&feature=push-lbrm&attr_tag=KnMK3SSTeM1tëJmK%3A6 /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2019, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori