Ndihma e madhe për tërmetin, Rama i dhuron tre medalje ambasadorit të Kosovës
Tërmeti i 26 nëntorit bashkoi më afër Shqipërinë dhe Kosovën.

Kryeministri Edi Rama i ka akorduar tre medalje ambasadoritKosovës, Sylë Ukshini për ndihmën e menjëhershme që ofruan vendit pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Do të ndihmojmë me trupat tanë që të marrësh medaljet, se janë shum딖 i tha Rama ambasadoritKosovës, i cili u befasua.

“E ndjejmë që si komb duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin. Ju falendroj shumë bashkarisht!”– u shpreh Ukshini, gjatë ceremonisë.

Shtuar më 11/12/2019, ora 19:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori