Ndihen sërish lëkundje tërmeti në vend
Lëkundje tërmeti janë ndjerë swrish në Korçë.

Tërmeti me epiqëndër në Korçë me magnitudë 2.7 dhe 2 km thellësi, ndërkohë që nuk raportohet për dëme materiale.

Sakaq rajoni juglindor është tronditur edhe në mesditë nda një tërmet. Sipas ESMC lëkundjet me magnitudë 3.2 rihter e kanë pasur epiqendrën 7 km në perëndim të Ersekës, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat e tjera përreth qytetit të Korçës, por nuk raportohen dëme.
Shtuar më 10/07/2020, ora 18:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori