Ndërhyrja e beftë e RENEA-s në Elbasan, Veliu tregon arsyen
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu i ftuar në Nreeës24 ka treguar prapaskenat e një operacioni të beftë të ditëve të fundit në qytetin e Elbasanit, ku ndërhynë shumë forca policore.

Veliu pranoi pranoi se para pak ditësh Elbasani është rrethuar befasisht nga forcat RENEA dhe se kjo ishte një lëvizje e planifikuar, sipas nevojave të drejtorisë vendore.

“Absolutisht që kjo është një nga shërbimet rutinë që Policia e Shtetit mbështet drejtoritë vendore me Forca të Ndërhyrjes së Shpejtë për të kryer shërbimet e saj.

Ne kemi një plan veprimi për të mbështetur të gjitha drejtoritë vendore kur ato kanë nevojë, sipas grafikut dhe planit që kemi përcaktuar. Nuk është rasti i fundit, por as rasti i parë, do shikoni çdo ditë”, sqaroi Veliu. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2019, ora 22:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori