Ndalohet mesimi shqip ne shkollen fillore ne Podgorice
Albeu.com
Inspektorati i arsimit pranë Ministrisë së arsimit-Njësia rajonale në Strugë, përmes inspektorit të arsimit, pas reagimit të individëve dhe grupeve të caktuara antishqiptare, ka sjellë vendim për ndalimin e procesit mësimor në ...... gjuhën shqipe në shkollën fillore në fshatin Podgorcë. Ky vendim ka shkaktuar revoltën e prindërve të nxënësve që mësimin e zhvillojnë në gjuhën shqipe, duke këmbëngulur që fëmijët e tyre shqiptar, të mësojnë në gjuhën shqipe.
Shtuar më 20/02/2010, ora 22:18
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori