NATO vazhdon angazhimin per stabilitetin e Kosoves
Albeu.com
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen deklaroi në Bruksel se aleanca do të vazhdojë angazhimin e saj për paqe dhe stabilitet në Kosovë si dhe për përfshirjen dhe integrimin e të gjitha bashkësive etnike në shoqërinë kosovare.
Ishte kjo përgjigja e Rasmussenit, për pyetjen drejtuar nga gazetarët, nëse NATO-ja mbështet strategjinë e qeverisë së Kosovës për veriun e vendit.
Shtuar më 02/02/2010, ora 18:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori