NATO do t’i përgjigjet çfarëdolloj dhune që do shpërthente në
Albeu.com
NATO ka plane t'ia dalë në krye me çdo lloj dhune që do të shpërthente nëse Kosova e shpall pavarësinë, por për zbatimin e këtyre planeve duhet ta mbajë autoritetin e Kombeve të Bashkuara, tha komandanti i NATO-s për Evropën, gjenerali John Craddock."Pavarësisht shpalljes së njëanshme të pavarësisë, dhe pavarësisht pranimit të kësaj pavarësie, përderisa të jetë në fuqi rezoluta 1244, KFOR-i mund të vazhdojë të jetë forca e vetme e cila do të kujdeset për sigurinë dhe stabilitetin", tha Craddock.
Shtuar më 29/11/2007, ora 04:32
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori