Nano jep doreheqjen si kryetar i Partise Socialiste te Shqiperise
Albeu.com
Ky reagim i Nanos erdhi menjehere pas shpalljes zyrtare te rezultateve te zgjedhjeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nderkohe qe strukturat e selise roze deri ne mbajtjen e kongresit te jashtezakonshem te PS do te drejtohen nga sekretari i Pergjithshem i PS Gramoz Ruci.Para dhenies se doreheqjes se tij si lider i PS Nano u shpreh se "Partia Demokratike ka manipuluar zgjedhjet e 3 korrikut.

"Shteti nuk u perfshi ne zgjedhje dhe nuk u mundua ne asnje rast te manipulonbte rezultatin, por per fat te keq ky fakt moral dhe politik u shkel rende nga PD-ja" u shpreh Nano. Sipas tij skema e manipulimit te zgjedhjeve e perdorur nga PD-ja, e mbeshtetur ne perdorimin e certifikatave false ne qytetet e medha te vendit, abuzimet me emrat e emigranteve si dhe ekzistenca e grupeve te armatosura ka patur ndikim ne rezultatin perfundimtar duke ndyshuar rezultatin ne gati 15 zona.
Shtuar më 01/09/2005, ora 18:03
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori