Nano i kërkon Gjykatës Kushtetuese pavlefshmëri tÃ&
Albeu.com
Ish kryetari socialist Fatos Nano, njëherazi ish kandidat për postin e presidnetit, depozitoi paraditen e sotme në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shpalljen të pavlefshme të dy raundeve të para të zgjedhjes sëkreut të shtetit në Kuvend.“Zoti Fatos Nano ka depozituar sot kërkesën në Gjykatën Kushtetuese, si individ dhe kërkon shfuqizimin si të papranueshëm në përputhje me Kushtetutën të dy proceseve të votimit për zgjedhjen e presidentit të Republikës” thuhet në një njoftim lëshuar nga zyra e shtypit pranë Gjykatës Kushtetuese. START
Shtuar më 18/07/2007, ora 17:12
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori