Në Tiranë Thaçi takoi Berishën
Albeu.com
Nje muaj perpara zhvillimit te zgjedhjeve te pergjithshm ne Maqedoni, kryetari i Partise demokratike shqiptare Menduh Thaci udhetoi drejt Tiranes per tu takuar me kryeministrin Berisha.Situtata parazgjedhore ne Maqedoni ishte teme kryesore e bisedes mes Berishes e Thaçit ndersa ky i fundit ka garantuar kryeministrin se partia qe drejton angazhohet per zhvillimin e nje fushate të civilizuar te pakten persa i perket partive shqiptare ne Maqedoni.
"Në këtë kontekst Kryeministri Berisha vlerësoi rolin e partive shqiptare në Maqedoni dhe ftoi të gjithë qytetarët shqiptarë të Maqedonisë të angazhohen për një proces zgjedhor demokratik, të qytetaruar dhe paqësor", deklaroi Thaçi pas tikimit.
Sipas tij, gjatë këtij takimit me kryeministrin shqiptar është diskutuar edhe rreth zhvillimeve më të fundit në Shqipëri, Maqedoni dhe në rajon. (alsat)
Shtuar më 02/05/2008, ora 19:08
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori