Nami me dasmat shqiptare, ja fshati ku nusen e marrin me helikopter (VIDEO)
Pëlqej
Shqiptarët u kushton një rëndësi të madhe ceremonive martesore duke ruajtur traditat por edhe duke shtuar elementë të rinj. Atë që të gjithë e dimë është fakti që dhe familjet në fshatra apo zona të thella respektojnë traditën e dasmave.

Por së fundmi është shtuar një element i ri në dasmat e shqiptarëve, më së shumti të atyre nga Kosova. Transporti i nuses me helikopter.

Ky stil i martesave është rikthyer tashmë edhe në fshatrat më të thella të Kosovës në kufi me Maqedoninë.

Është fshati Karaçevë, videoja e së cilit tashmë ka bërë bujë në internet.

Një helikopter zbret në një fushë në të cilën është shtruar një tepih i kuq. Këngët nuk mungojnë.

Shikoni videon afër 9 minutëshe, në publikimin e së cilës tregohet se kjo është hera e parë gjë një gjë e tillë po ndodhë në Karaçevë. /albeu.com/
Shtuar më 26/07/2017, ora 23:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori