Naftëtaret e Ballshit në ditën e 19-të të grevës së urisë: Duam pagat tona, jo lëmosha
Ka nisur kështu dita e 19-të e grevës së urisë, dhe gratë naftëtare të Ballëshit, janë të vendosura se do i shkojnë deri në fund kësaj çështje.

Ndërsa gjendja e tyre shëndetësore rëndohet, gratë shprehe se nuk kanë nevojë për lëmoshë por kërkojnë të marrin deri në 13 pagat e prapambetura.

“Jemi gra të lodhura nga hallet dhe puna nder vite dhe sot jemi në rrugë, duam 13 pagat e fituara me drejtësi. Kemi hyrë pa lejen e bashkëshortëve dhe na mbështesin në këtë grevë. Sot është e hënë, mbani një seancë për gratë naftëtarë”,- shprehen gratë.

Kujtojmë se kryeministri u ka bërë thirrje të pushojnë grevën e më pas të flasin, por grevistet nuk kanë pranuar.
Shtuar më 02/11/2020, ora 11:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori