NAAC apel për plotësimin e 12 kushteve
Këshilli kombëtar shqiptaro amerikan i kërkon Parlamentit të ratifikojë amendamentet kushtetuese për imuntietit, drejtësinë dhe institucionet e tjera kushtetuese.


Nëpërmjet një deklarate për shtyp ky këshill thotë se Shqipëria duhet të plotësojë 12 kriteret për të marr statusin kandidat. "Shqipëria feston 100-vjetorin e Pavarësisë, dhe është një mundësi unike për të festuar për një histori të gjatë dhe një të ardhme premtuese si anëtarë e vendeve të Bashkimit Europian", thuhet në deklaratën e NAAC. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2012, ora 09:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori