"Na çau dërrasat...", ish-deputeti i LSI shpërthen ndaj Ramës
Ish-deputeti i LSI-se, Petrit Vasili me anë të një reagimi në rrjetet sociale ka hedhur akuza ndaj Ramës ku thotë se ai genjen hapur.

Postimi i Vasilit

Si genjeu pacipesisht Kryeministri per aeroportin e Vlores!!!

Fare shkurt miq!!!

Edi Rama mashtrimin propagandistik ose parimin “llafe llafe dhe luga bosh” eshte e vetmja gje qe di te beje.

Edi Rama vetem kur genjen ndihet mire.

Megjithate lexojeni vete se si genjen per aeroportin e Vlores me nje pompozitet prej sharlatani.

Ne 17 janar 2018 Rama me gojen plot:

“Kemi kërkesën zyrtare për aeroportin kombëtar të Vlorës.
Deri në qershor hapja e kantierit.
Shqipëria që duam”,

10 nentor 2018 Rama deklaronte prap:

“Vitin e ardhshme do të nisë ndërtimi i aeroportit. Ai do të bëhet brenda mandatit,
por se kur këtë nuk mund ta them.”

Ky qe do hapte kantierin ne qershor tani s’di më hicgje se kur do ndodhe.

Dhe na cau derrasat me 100 media live,qe japin pa u lodhur ERTV me genjeshtrat e tij per ndonje kocke,qe ju flak ky ne preher.

Nje kryeminister normal nuk do genjente dot kaq shume sepse ne rastin me te mire do te ishte, qe e tallnin vartesit,se eshte pyke e nuk kupton dhe ne rastin me te keq do te ishte nje budalla i kapur, qe behet qesharak nga halli.

Kush beson më kete soj njeriu thjesht perbuz vehten sepse mashtrues te te tille Shqiperia as ka pare as do te shohe me kurre. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2019, ora 08:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori