Mustafaj: Basha ti tregojë kufirin Berishës!
Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka apeluar ndaj ish-kryeministrit Berisha që të largohet nga politika. Gjatë një interviste ai ka dhënë edhe një këshillë për Lulzim Bashën, i cili sipas tij, duhet t'i tregojë kufirin Berishës.

"Berisha ka deklaruar se nuk ndërhyn, por njëkohësisht mendoj se Basha duke mos qenë pjesë e lidershipit të historisë së PD qysh në fillim, dhe personalitetin e fortë, Basha ka kompleksin e historisë siç e kanë krejt te rinjtë.

Por më shumë se kompleks ka qenë ndikim i një marrëdhënie dhe respekti të ekzagjeruar nga ana e Bashës. Unë Bashës i kam sugjeruar që duhet t’i tregojë kufirin Berishës.

Unë nuk besoj se njerëzit duhet të largohen vetë nga politika. Kur e kanë kryer ciklin e tyre, duhet t’i tregohet vendi me votë dhe nga lidershipi i ri.

Fakt është se Berisha ka bërë opozitë të fortë, ka qenë kompensim i madh për cilesinë e grupit parlamentar. Ka pas një ndikim në disa momente kyçe, le të kujtojmë këtu denoncime të mëdha që ka bërë dhe forca goditëse i ka shërbyer rolit që ka opozita.

Nuk jam në gjendje t’i them Bashës nëqoftëse duhet të jetë Berisha në listat e reja. Nëqoftëse nuk do jetë, me kë do ta zëvendësojë, nëqoftëse do të jetë si do mbahet nën kontroll.

Janë gjëra qe duhet t’i zgjedh kryetari", thotë ai. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2017, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori