Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
Murator në letra, trafikantë në jetën e vërtetë: Si funksiononte banda shqiptare
Policia italiane arrestoi më 15 qershor, një bandë trafikimi lëndësh narkotike, të drejtuar nga një shqiptar. Hetimi nisi në janar 2017">2017.

Sipas medias italiane, grupi kriminal drejtohej nga një shqiptar me një biznes ndërtimi.

Ai i merrte trafikantët nga Shqipëria, i regjistronte në mënyrë të rregulltë në Itali si murator dhe më pas i përdorte për trafikimin e kokainës dhe drogave të tjera.

Hetimi nisi, kur kreu i i bandës kriminale u kap në 2017">2017 me rreth 2 kilogramë kokainë, të fshehur në oxhakun e një godine.

Më pas policia arriti të lokalizonte një 5 kilogramë heroinë të pastër në një magazinë në periferi të qytetit Frosinone, të menaxhuar nga dy shqiptarë për llogari të të njëjtin grup kriminal.
Shtuar më 15/06/2020, ora 17:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori