Mungon trinitrina në urgjenca, shqiptarët më pranë vdekjes
Deputeti Bardh Spahia përmes një postimi në Facebook ka denoncuar sot mungesen e trinitrines tek Urgjenca.

Spahia shkruan: “Sipas informacioneve nga koleget e Urgjences se Tiranes, prej me shume se dy javesh ne kete urgjence mungon Trinitrina (nitroglicerina), nje medikament jeteshpetues.

Trinitrina eshte medikamenti kryesor ne rastet me angina pectoris dhe infarkt akut te miokardit. Sipas informacioneve edhe ne spitale ka mungesa te trinitrines. Qytetareve shqiptare vetem vdekja u ofrohet falas!!!” /albeu.com/
Shtuar më 08/03/2018, ora 20:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori