Mujota: Imazhi i FSK nuk eshte demtuar
Albeu.com
Ministri i forcës së sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota Ministri Mujota tha se FSK pret që të arrijë kapacitet e plota operacionale deri në vitin 2012 Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota, i tha BBC-së se nuk ka ekzistuar asnjë ...... marrëveshje e mëhershme me KFOR-in dhe se “pajtimi” i të mërkurës, nuk shënon një marrëveshje e re e cila, sipas tij, riformulon aktivitetet e togut ceremonial. Zoti Mujota tha se pajtueshmëria me KFOR-in, për shkrirjen e marrëdhënieve, hap një mundësi të re për shmangien e keqkuptimeve dhe të interpretimeve të ndryshme për raste të caktuara, siç ishte me 5 Mars.
Shtuar më 11/03/2010, ora 20:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori