MPJ dënon aktin e arrestimit të policëve të Kosovës
Ministria e Punëve te jashtme e Republikës së Shqipërisë dënon me forcë aktin e ulët të arrestimit të dy policëve të Republikës së Kosovës nga forcat serbe duke deklaruar se kte të tilla kriminale të motivuara nga struktura e mentalitete të vjetra e arkaike, nuk i shërbejnë aspak frymës së re të bashkëpunimit e fqinjësisë së mire.

MPJ kërkon nga autoritetet përgjëgjese në Beograd të kthejnë në vendin e tyre policët e Republikës së Kosovës dhe të heqin dorë nga përseritja e akteve të tilla në të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 12:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori