"Motra hapi sytë dhe kërkoi prindërit", flet djali i madh i familjes që u shua në Rrugën e Kombit
Katër anëtarëve të familjes Avdijaj iu dha dje lamtumira e fundit, pasi mbrëmjen e së enjtes makina e tyre u përfshi në një aksident tragjik me një kamion, nga i cili shpëtoi mrekullisht 2-vjeçarja Violeta.

Por, vajza 2-vjeçe">2-vjeçe pasi u dërgua në spital, i hapi sytë dhe i kërkoi prindërit e saj, të cilët vdiqën në vendin e ngjarjes. Kështu rrëfen për “Gazetën Express”, Mirsad Avdijaj, djali i madh i Blerim Avdijajt.

“Njerka e ka pas motrën e vogël 2-vjeçe">2-vjeçe, por çika ka shpëtuar…Tani është më mirë edhe pse ka pas trauma. Ajo u zgjua prej traumës, e ka një këmbë të thyer, edhe në fytyrë ka pësuar lëndime. Tani është më mirë, kur i ka çel sytë ka pyet ku është mami dhe babi…Pastaj ka rënë në gjumë”, tha Mirsad.

Shtuar më 18/01/2021, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori