E FUNDIT/ Bien ndjeshëm rastet e reja, 19 viktima në 24 orët e fundit
Moti vjen me surpriza, IGJEUM: Temperaturat arrijnë në -15 °C
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave.

Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të lokalizuara.

Ndërsa në zonat malore në juglindje të vendit, mbi 500 metra mbi nivelin e detit priten reshje në formë dëborë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet që në bregdet të arrijnë -1 / 5 °C, në vendet e ulëta -4 / 2 °C dhe në vendet malore -15 / -3 °C.
Shtuar më 16/01/2021, ora 12:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori