Moti i mirë sot do të shoqërojë vendin tonë
Masat ajrore të qëndrueshme me origjinë kontinentale do të mbeten prezent në territor duke ndikuar mot të kthjellët por herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta. Më të dukshme në verilindje- juglindje të territorit. Edhe pasditja do të vijojë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare në ultësirën perëndimore duke lënë me kthjellime dhe vranësira më të shpeshta zonat malore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë shumë ndryshime duke ruajtur të njëjtat vlera të tyre konstante. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi verilindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet valëzim i lehtë./Albeu.com/
Shtuar më 16/03/2017, ora 07:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori